Sokolská únia Slovenska

Vitajte na oficiálnych stránkach Sokolskej únie Slovenska.

Ak ste na našu stránku  zavítali zámerne alebo náhodou, máme záujem vám tu predstaviť Sokolskú úniu Slovenska od jej založenia až po súčasnosť. Sokolská únia Slovenska je celoštátne ústredné združenie zabezpečujúce telocvičnú, športovú, vzdelávaciu, kultúrnu, spoločenskú, vzdelávaciu a výchovnú  činnosť na celoštátnej ako aj na regionálnej,  miestnej úrovni v sokolských župách a jednotách.
Prvá jednota sokolského hnutia na Slovensku, Telocvičná jednota Sokol bola založená v roku 1918 v Skalici. Po nútenej prestávke bola činnosť sokolského hnutia na Slovensku obnovená v roku 1990. Snažíme sa neustále rozširovať a skvalitňovať svoju činnosť a samozrejme tiež  neustále zlepšovať prostredie,  v ktorom žijeme a cvičíme. Sokolská únia je členom Svetového zväzu sokolstva od novembra 2015.

Sme moderné združenie, ktoré sa neuzatvára ostatným a preto Vás,  ktorí máte záujem o udržanie a zlepšenie svojej telesnej a duševnej kondície alebo si len občas radi zacvičíte, tak vás srdečne pozývame do svojich radov medzi slušných a dobrých ľudí.

Ak Vás niečo na našich stránkach zaujme, neváhajte a kontaktujte nás. Sme otvorení rôznym návrhom, názorom i pripomienkam.

Sme radi, že ste navštívili naše stránky a prajeme Vám menom Sokolskej únie Slovenska všetko dobré a ostávame so sokolským pozdravom

NAZDAR !

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.